Berikut adalah keputusan penuh Anugerah Pembestarian Sekolah yang telah diadakan di BTP Bukit Kiara pada 16hb November 2016. Hadiah kepada pemenang telah disampaikan oleh YB Menteri Pendidikan Malaysia, Dato’ Seri Mahdzir Khalid.

Kami repost kerana ada masalah teknikal di web kami

KATEGORI PEMIKIRAN KOMPUTASIONAL

Kategori Asas

  1. Katherine Smantha Likoh – SK St. Annie, Labuan
  2. Daniel Adam – SJKC Kepong 3, KL
  3. Rachel Ling Yi Cheng – SJKC Ling Yi Cheng, Sarawak

Kategori Novis

  1. Hanif Firdaus – SK Seri Bintang Utara, KL
  2. Tan Hao Jun – SJKC Kwang Hwa, P.Pinang
  3. Sally Ko Qian Tong – SJKC Guang Ann, Sarawak

Kategori Kadet

  1. Tan Li Xuan – SMK Bandar Utama Damansara 3, PJ, Selangor
  2. Chew Khai Xing – SMJK Sam Tet, Ipoh Perak
  3. Chin Jun Being – SMJK Sam Tet, Ipoh Perak

Kategori Junior

  1. Nur Dina bt Muhammad Fuad – SMK (P) Sultan Ibrahim
  2. Lee Chee Yee – SMJK Perempuan China, P.Pinang
  3. Lee Wai Yeong – SMK (L) Methodist, KL

Kategori Senior

  1. Nur Iman Haiqal bin Mohd Yusof – SMKA Melor, Kota Bharu, Kelantan
  2. Fong Yee Hui – SMK Tinggi Klang
  3. Lee Long Siang – SMK Tinggi Klang

ANUGERAH PUSAT SUMBER SEKOLAH

Kategori Sekolah Rendah

  1. SK(C) Anglo Chinese, Kota Kinabalu
  2. SK Bandar Baru Teknologi Kajang, Selangor
  3. SK Putrajaya Presint 8 (1), WP Putrajaya

Kategori Sekolah Menengah

  1. SMA Tengku Amalin A’Ishah Putri, K.Bharu
  2. SMK Shah Bandaraya, Klang
  3. SMK Bandar Sungai Petani, Kedah

ANUGERAH PENGGUNAAN VLE TERBAIK

Negeri Terbaik Penggunaan VLE

  1. Negeri Sembilan
  2. WP Kuala Lumpur
  3. Negeri Perak

Kategori Zoom (SR)

  1. SJK(C) Siu Sin, Perak
  2. SJK(C) Tanah Mas, Perak
  3. SK Kampong Berangan, Kelantan

Kategori Zoom (SM)

  1. SM Pendidikan Khas Vokasional Indahputra
  2. SMA Repah, N. Sembilan
  3. SMK ST. Marry (M), WP Kuala Lumpur

Teknologi VSAT

  1. SJK(T) Pulau Carey Barat, Selangor
  2. SJK(T) Ladang Sg Sebaling, N9
  3. SJK(T) Ladang Bukit Kledek, N9

Teknologi ADSL

  1. SJK(C) Sungai Rotan, Perak
  2. SMK Seri Budiman, Perak
  3. SRJK(C) Mela, Pahang

Teknologi Zoom (SR)

  1. SJK(C) Siu Sin, Perak
  2. SJK(C) Tanah Mas, Perak
  3. SK Kampong Berangan, Kelantan

Teknologi Zoom (SM)

  1. SM Pendidikan Khas Vokasional Indahpura, Johor
  2. SMA Repah, N9
  3. SMK ST. Mary (M), WP Kuala Lumpur

Teknologi VSAT

  1. SJK(T) Pulau Carey Barat, Selangor
  2. SJK(T) Ladang Sg Sebaling, N9
  3. SJK(T) Ladang Bukit Kledek, N9

Teknologi ADSL

  1. SJK(C) Sungai Rotan, Perak
  2. SMK Seri Budiman, Perak
  3. SRJK(C) Mela, Pahang

DIGITAL STORY TELLING

Kategori Sekolah Rendah

  1. SK Ibok (Terengganu) – Bukan Sekadar Mangga
  2. SK Sungai Buaya (Selangor) – Bagai Aur Dengan Tebing
  3. SK Suka Menanti (Kedah) – Hang Cangkul

Kategori Sekolah Menengah

  1. SMK Kubang Kerian (Kelantan) – Rain
  2. SMK Taman Desaminium (Selangor) – Sesal Dahulu Pendapatan, Sesal Kemudian Tiada Gunanya
  3. SMK Tengku Mahmud (Terengganu) – Yang Dikejar Tak Dapat, Yang Digendong Berciciran

ANUGERAH PEMBESTARIAN TERBAIK

Kategori Sekolah Rendah

  1. SJKC Kwang Chien, Sarawak

Kategori Sekolah Menengah

  1. SM Sains Sultan Mahmud, Terengganu

Gambar sekitar Anugerah Pembestarian Sekolah Peringkat Kebangsaan 2016 cikgu boleh rujuk Facebook YB Menteri Pendidikan Malaysia, Dato’ Seri Mahdzir Khalid.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Jom Kongsi

Kongsikan ke rakan anda

Shares