Tahniah kepada semua pemenang semalam. Berikut adalah keputusan penuh Anugerah Pembestarian Sekolah peringkat Kebangsaan 2017 yang telah disampaikan oleh YB Senator Datuk Chong Sin Woon.

Malah dalam program Hour of Code telah mencatatkan penyertaan tertinggi dan telah dimasukan dalam Malaysia Book of Records yang mana kempen pada 30 Okt hingga 13 Nov telah menyaksikan penyertaan seramai 80,037 pelajar daripada umur 7 hingga 17 tahun daripada 745 buah sekolah. Rujuk berita The Star

Education Ministry’s Technology Education Division director Zaidi Yazid (left) receiving the certificate from Malaysia Book of Records chief operating officer Christopher Wong (2nd from right). Looking on are (l-r) Education Ministry deputy secretary general Datuk Jamil Rakon, Chong and MDEC vice-president for talent & digital entrepreneurship Sumitra Nair. — SIA HONG KIAU/The Star

Pada masa yang sama kepada semua yang memberikan kerjasama menjayakan program pembestarian sekolah tahun ini dan sekalung penghargaan dan tahniah kepada yang menang semalam. Teruskan momentum kejayaan dalam kategori yang lain pula di tahun hadapan.

Para penerima hadiah daripada Selangor bergambar besama Pengarah JPN Selangor

PENGGUNAAN VLE TERBAIK

Negeri

  1. Negeri Sembilan (2 sijil, 2 Cenderamata)
  2. Kuala Lumpur (2 sijil, 2 Cenderamata)
  3. Perak (2 sijil, 2 Cenderamata)

Teknologi 4G

  1. SJK(T) Ladang Edinburgh, WP (Sijil dan Cenderamata)
  2. SJK(C) Soon Cheng (Sijil dan Cenderamata)
  3. SK (Felda) Lok Heng Selatan (Sijil dan Cenderamata)

Teknologi 4G (SKM)

  1. SJK(C) Yee Hwa (Sijil dan Cenderamata)

Teknologi ADSL

  1. SK (Felda) Jenderak Utara (Sijil dan Cenderamata)
  2. SMK Seri Budiman (Sijil dan Cenderamata)
  3. SK Senibai (Sijil dan Cenderamata)

Teknologi ADSL (SKM)

  1. SJK(C) Renchong (Sijil dan Cenderamata)

Teknologi VSAT

  1. SJK(C) Tung Hua Ladang Tanah Merah (Sijil dan Cenderamata)
  2. SK Chopin (Sijil dan Cenderamata)
  3. SJK(T) Ladang Sg Sebaling (Sijil dan Cenderamata)

KLIP VIDEO CyberSAFE

Sekolah Rendah

  1. Amanda Evita John – SK Tampasuk II, Sabah (Sijil, Cenderamata, Hadiah Bernilai RM400.00 daripada Digi)
  2. Ki Jing Yang, SJK(C) Chung Hua, Selangor (Sijil, Cenderamata, Hadiah Bernilai RM400.00 daripada Digi)
  3. Muhammad Najwan Aiman bin Abd Samad, SK Bekoh, Johor (Sijil, Cenderamata, Hadiah Bernilai RM400.00 daripada Digi)

Sekolah Menengah

  1. Muhammad Aniq Ihsan bin Izham, SMK Bukit Gambir, P.Pinang (Sijil, Cenderamata, Hadiah Bernilai RM400.00 daripada Digi)
  2. Syed Syazwi Rafiuddin bin Syed Ibrahim, SMK Taman Desa 2, Selangor (Sijil, Cenderamata, Hadiah Bernilai RM400.00 daripada Digi)
  3. Haryz bin Hanif Suhairi, SM Sains Tuanku Syed Putra, Perlis (Sijil, Cenderamata, Hadiah Bernilai RM400.00 daripada Digi)

Sekolah Menengah Atas

  1. Haziq Mursyidi bin Hadzri, SMK Syed Sirajuddin, Perlis (Sijil, Cenderamata, Hadiah Bernilai RM400.00 daripada Digi)
  2. Muhammad Thoha bin Ismail, SMK Skudai, Johor (Sijil, Cenderamata, Hadiah Bernilai RM400.00 daripada Digi)
  3. Ahmad Nazrin bin Shamsuddin, SMK Ajil, Terengganu (Sijil, Cenderamata, Hadiah Bernilai RM400.00 daripada Digi)

DIGITAL STORY TELLING ANIMATION

Sekolah Rendah

  1. SK Bakri Batu 5, Johor (5 Sijil, 4 Cenderamata dan 4 Tablet)
  2. SK Suka Menanti, Kedah  (5 Sijil, 4 Cenderamata dan 4 Tablet)
  3. SK Temong, Sarawak  (5 Sijil, 4 Cenderamata dan 4 Tablet)

Sekolah Menengah

  1. SM Sains Tengku Muhammad Faris Petra, Kelantan  (5 Sijil, 4 Cenderamata dan 4 Tablet)
  2. SMK Rantau Petronas, Terengganu  (5 Sijil, 4 Cenderamata dan 4 Tablet)
  3. SMK Dato’ Ibrahim Majid, Johor  (5 Sijil, 4 Cenderamata dan 4 Tablet)

 

GURU BESTARI CEMERLANG

Ikon GPB/GPICT

  1. Kamarulzamri bin Bakar, SM Sains Tuanku Jaafar, N9 (Sijil, Cenderamata, Hadiah RM1,000.00 (Yayasan Pencinta), Pakej Pembagunan Profesional ICT bernilai RM3,000.00 daripada MDEC)

Ikon GPM/Penyelaras PSS

  1. Juliawati bin Sakiman, SMK Dato’ Abu Bakar Baginda, Selangor (Sijil, Cenderamata, Hadiah RM1,000.00 dariopada Yayasan Pencinta)

Ikon Guru Teknologi Pendidikan

  1. Abd Rahman bin Ali Bashah, SMK Jenjarom, Selangor (Sijil, Cenderamata, Hadiah RM1,000.00 (Yayasan Pencinta), Pakej Pembagunan Profesional ICT bernilai RM3,000.00 daripada MDEC)

HOUR OF CODE

Media Sosial Paling Kreatif

  1. SMJK Ave Maria Convent, Ipoh, Perak (Sijil, Hadiah Bernilai RM5,000.00 daripada MDEC)

Hadiah Khas HOC

  1. SK Long Sepiling Baram, Sarak (Sijil, Hadiah Bernilai RM3,000.00 daripada MDEC)

Penyertaan Teramai Kategori Terbuka

  1. SK Sungai Binjai, Selangor (Sijil, Hadiah Bernilai RM7,000.00 daripada MDEC)
  2. SK Bandar Tasik Puteri (Sijil, Hadiah Bernilai RM5,000.00 daripada MDEC)
  3. SK Puchong Utama 2, Selangor (Sijil, Hadiah Bernilai RM4,000.00 daripada MDEC)
  4. SJK(C) Ping Ming, Johor (Sijil, Hadiah Bernilai RM3,000.00 daripada MDEC)
  5. SK Pauh Jaya, P.Pinang (Sijil, Hadiah Bernilai RM2,000.00 daripada MDEC)

Penyertaan Teramai Kategori Sekolah Khas

  1. SM Pendidikan Khas Vokasional Kuantan, Pahang (Sijil, Hadiah Bernilai RM7,000.00 daripada MDEC)
  2. SM Pendidikan Khas Vokasional Shah Alam, Selangor (Sijil, Hadiah Bernilai RM5,000.00 daripada MDEC)
  3. SM Pendidikan Khas Vokasional Indahpura, Johor (Sijil, Hadiah Bernilai RM4,000.00 daripada MDEC)
  4. SMPK Persekutuan Pulau Pinang (Sijil, Hadiah Bernilai RM3,000.00 daripada MDEC)
  5. SM Pendidikan Khas Vokasional Merbok, Kedah (Sijil, Hadiah Bernilai RM2,000.00 daripada MDEC)

PUSAT SUMBER SEKOLAH

Sekolah Kurang Murid

  1. SK Mangkok, Terengganu (Sijil, Cenderamata)

Sekolah Pendidikan Khas

  1. SM Ped. Khas (V) Kuantan, Jalan Sg. Lembing, Pahang (Sijil, Cenderamata)

Sekolah Rendah

  1. SJKC Union, Pulau Pinang (Sijil, Cenderamata, Wang Tunai RM4,000.00 daripada KPM)
  2. SK Padang Mengkuang, Terengganu (Sijil, Cenderamata, Wang Tunai RM2,500.00 daripada KPM)
  3. SRA Jaim, Batang Tiga Timur, Melaka (Sijil, Cenderamata, Wang Tunai RM1,000.00 daripada KPM)
  4. SK Seri Kundang, Selangor (Sijil dan Cenderamata)
  5. SJK(C) Tung Hua, Sarawak (Sijil dan Cenderamata)

Sekolah Menengah

  1. SMK Agama Nurul Ittifaq, Terengganu (Sijil, Cenderamata, dan Wang Tunai RM5,000.00 daripada KPM)
  2. SMK Tun Haji Abdul Malek, Melaka  (Sijil, Cenderamata, dan Wang Tunai RM3,500.00 daripada KPM)
  3. SMK Dato Abu Bakar Baginda, Selangor (Sijil, Cenderamata, dan Wang Tunai RM2,500.00 daripada KPM)
  4. SMK Taman Hi-Tech, Kedah  (Sijil, Cenderamata)
  5. SM Sains Lahad Datu, Sabah  (Sijil, Cenderamata)

MURID BESTARI PENULIS MUDA

Penulis Muda

  1. Pavanasutha Srilaxsmi A/P Kanthan, SK Convent, P.Pinang (Sijil dan Buku)
  2. Luviyna A/P Kaliappan, SK Convent Butterworth, P.Pinang (Sijil dan Buku)
  3. Khor Shun Ting, SJK(C) Jit Sin A, P.Pinang (Sijil dan Buku)
  4. Khaleda Irdina Batrisya bt Harun, SK Pulau Serai, Terengganu (Sijil dan Buku)
  5. Nur Nabihah bt Alwi, SK Pusat Bukit Besar, Terengganu (Sijil dan Buku)
  6. Nur Fitrah bt Mohamad Zuki, SK Bukit Besar, Terengganu (Sijil dan Buku)
  7. Wong Enzo SJK(C) Chung Hwa Wei Sin, Terengganu (Sijil dan Buku)
  8. Fitratul Islam bt Mohd Khairul Azman, SK Seberang Takir, Terengganu (Sijil dan Buku)
  9. Muhammad Akmal Hadi b Md Shukri, SK Pusat Chabang 3, Terengganu (Sijil dan Buku)

MURID BESTARI CEMERLANG PENGKOMPUTAN FIZIKAL

Coding

  1. Yeh Zi Song, SMK Chung Ling, Pulau Pinang (Sijil, Cenderamata, Hadiah bernilai RM1,500.00 daripada MDEC)

Robotic

  1. Muhammad Fakhrul Khir bin Abdul Samat, Kolej Melayu Kuala Kangsar, Perak (Sijil, Cenderamata, Hadiah bernilai RM1,500.00 daripada MDEC)

MURID BESTARI CEMERLANG REKABENTUK (DESIGN)

Engineering Design

Kumpulan SMK Seksyen 9, Shah Alam, Selangor (Sijil, Cenderamata, Hadiah bermilai RM1,500.00 dariada MDEC setiap orang)

  1. Nurbatrisya Awatif bt Idham Umari
  2. Arif Danial b Muzaffar
  3. Wan Muhammad Isyraf b Wan Hasmar Azim
  4. Allsha Amira bt Norazlin
  5. Sharifah Nadira bt Syed Nurshadir

MURID BESTARI CEMERLANG PEMBANGUNAN PERISIAN

  1. Ariff b Amir Alisk, Taman Tun Dr. Ismail, WP KL (Sijil, Cenderamata dan Hadiah bernilai RM1,500.00 daripada MDEC)

MURID BESTARI CEMERLANG PEMIKIRAN KOMPUTIONAL

Sekolah Rendah

  1. Ong Jun, SJK(C) Ming Terk, Johor (Sijil, Cenderamata, Hadiah bernilai RM1,500.00 daripada MDEC)

Sekolah Menengah

  1. Lau Hao Juin, SMK Sam Tet, Perak  (Sijil, Cenderamata, Hadiah bernilai RM1,500.00 daripada MDEC)

Sekolah Menengah Atas

  1. Rachel Tan Sze Jie, SMK Perempuan China, P.Pinang  (Sijil, Cenderamata, Hadiah bernilai RM1,500.00 daripada MDEC)

TERBAIK PEMBESTARIAN SEKOLAH

Negeri Terbaik

  1. Melaka (2 Sijil dan 2 Cenderamata)
  2. Putrajaya (2 Sijil dan 2 Cenderamata)
  3. Terengganu (2 Sijil dan 2 Cenderamata)

Sekolah Pendidikan Khas

  1. SM Pendidikan Khas Vokasional Indahpura, Johor (Sijil Cenderamata, Hadiah bernilai RM2,500.00 daripada Yayasan Pencinta)

Sekolah Kurang Murid

  1. SJKC Taboh Naning, Melaka (Sijil Cenderamata, Hadiah bernilai RM2,500.00 daripada Yayasan Pencinta)

Sekolah Rendah Terbaik

  1. SK Sungai Lerek, Terengganu (Sijil, Cenderamata, Hadiah bernilai RM10,000.00 daripada Yayasan Pencinta)
  2. SK Institut Pendidikan Guru Malaysia, Perlis (Sijil, Cenderamata, Hadiah bernilai RM5,000.00 daripada Yayasan Pencinta)
  3. SK(C) Anglo Chinese, Sabah (Sijil, Cenderamata, Hadiah bernilai RM2,500.00 daripada Yayasan Pencinta)
  4. SK Bandar Hilir, Melaka (Sijil, Cenderamata)
  5. SK Seri Bayu, Perak (Sijil, Cenderamata)

Sekolah Menengah Terbaik

  1. SBP Intergrasi Gombak, Selangor (Sijil, Cenderamata, Hadiah bernilai RM10,000.00 daripada MDEC)
  2. SMK Agama (P) Alawiyah, Perlis (Sijil, Cenderamata, Hadiah bernilai RM5,000.00 daripada MDEC)
  3. SMK Kubang Kerian, Kelantan (Sijil, Cenderamata, Hadiah bernilai RM2,500.00 daripada MDEC)
  4. SMK Tun Habab, Johor (Sijil, Cenderamata)
  5. SMK Sultan Badlishah, Kedah (Sijil, Cenderamata)

Gambar-gambar Anugerah Pembestarian Sekolah 2017 boleh muat-turun di https://photos.app.goo.gl/a68SRHKJ6ZHbaNVG3

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Jom Kongsi

Kongsikan ke rakan anda

Shares