Telah selesai Kem Nilam Kebangsaan 2019 yang bermula pada 1 hingga 5 April 2019 di BTPN Selangor. Sepanjang program ini semua tokoh-tokoh Nilam negeri telah berentap untuk tempat terbaik dalam kategori masing-masing.

Kemuncak program ini telah diadakan di Pesta Buku Antarabangsa. Berikut adalah keputusan penuh Anugerah Nilam Kebangsaan 2019. Tahniah diucapkan.

Gambar penuh HD sila muat-turun di sini.

SEKOLAH RENDAH KATEGORI BAHASA MELAYU

 

KEDUDUKAN NAMA SEKOLAH NEGERI
JOHAN Alyaa Izzaty binti Rozis SK Chuping Perlis
NAIB JOHAN Faris Rezky bin Mohamad Radzi SK Bukit Rimau Selangor
KETIGA Muhammad Akid Rusyaidi bin Rohaizad SK(LKTP) Chini Timur 2 Pahang
SAGUHATI Nur Alya Humaira binti Khairul Pahmi SK Jawi Pulau Pinang
SAGUHATI Muhammad Izz Hakim bin Mohd Nuur Heikal SK Sultan Yussuf Perak
SEKOLAH RENDAH KATEGORI BAHASA INGGERIS
KEDUDUKAN NAMA SEKOLAH NEGERI
JOHAN Muhammad Adam Syahmi bin Ahmad Shahran SK Saujana Utama Selangor
NAIB JOHAN Amanda Khan binti Nazim Khan SK Bukit Damansara Kuala Lumpur
KETIGA Hasya binti Rahmat SK Tebing Tembah Terengganu
SAGUHATI Yashnie a/p Jayabalan SJK(T) Mentakab Pahang
SAGUHATI Evonne Wong Yuan Yan  SJK St. Paul Sarawak

 

SEKOLAH MENENGAH KATEGORI BAHASA MELAYU
KEDUDUKAN NAMA SEKOLAH NEGERI
JOHAN Muhammad Farees Ashraf bin Noh Sekolah Sultan Alam Shah Putrajaya
NAIB JOHAN Abdul Muaaz bin Mazlen SM Imtiyaz Besut Terengganu
KETIGA Arveend Phraseart a/l Ma Noon SMK Taman Tasek Perak
SAGUHATI Alice Anak Maran  SMK Baru Sarawak
SAGUHATI Muhammad Amin Baihaqi bin Mat Zuki Sekolah Datuk Abdul Razak Negeri Sembilan
SEKOLAH MENENGAH KATEGORI BAHASA INGGERIS
KEDUDUKAN NAMA SEKOLAH NEGERI
JOHAN  Ahmad Luqman bin Mohammad Noor Kolej Sultan Alam Shah Selangor
NAIB JOHAN  Pavit Coran SMJK Chung Hwa Kelantan
KETIGA Helennie Jeanes Lorelai Mamac SMK Tawau Sabah
SAGUHATI Ronan Danial bin Mohd Hafiz Chai SMK Sulaiman Pahang
SAGUHATI  Uteh Arianna binti Abdul Jalil SMK Sultan Badlishah Kedah
SEKOLAH RENDAH KATEGORI BAHASA INGGERIS
KEDUDUKAN NAMA SEKOLAH NEGERI
JOHAN Muhammad Adam Syahmi bin Ahmad Shahran SK Saujana Utama Selangor
NAIB JOHAN Amanda Khan binti Nazim Khan SK Bukit Damansara Kuala Lumpur
KETIGA Hasya binti Rahmat SK Tebing Tembah Terengganu
SAGUHATI Yashnie a/p Jayabalan SJK(T) Mentakab Pahang
SAGUHATI Evonne Wong Yuan Yan  SJK St. Paul Sarawak

 

Pin It on Pinterest

Shares
Share This